Kiadványok

Oktatás (szakembereknek)

Hasznos linkek

Keresés

Keresés
A Nappali Kórházról

Története, célkitűzések

A Pszichoszociális Reintegrációs Nappali Kórház 33 férőhellyel az újjá alakult Budai Családközpontú Lelki Egészség Centrum keretein belül nyílt meg. A Nappali Kórház létrehozásával egy olyan űrt igyekezett a pszichiátriai osztály szakmai team-je betölteni, amely a hazai pszichiátriai ellátórendszerben a hagyományos fekvő- és járóbetegellátás és a fejlődőben lévő közösségi alapú, a szociális ellátórendszer keretein belül zajló pszichiátriai betegellátás között húzódik. A Nappali Kórház megteremti az ellátás folytonosságát és átvezeti a fekvőbeteg ellátásból már elbocsájtható, de a hagyományos ambuláns ellátásokat nagy valószínüséggel hosszabb távon még nem igénybevevő betegeket egy olyan pszichés és szomatikus állapotba, amelyben újra integrálódni képesek a társadalom szövetébe, családi, baráti és munkahelyi környezetükbe. Az alapítvány célja a szakemberképzés támogatása mellett a különböző intervenciókhoz szükséges anyagi feltételek megteremtése, annak finanszírozása.

Működése

A Nappali Kórházban egy hangsúlyozottan felépülés-szemléletű, komplex, multidiszciplináris csoportmunkát képviselnek: csapatukban a különböző szemléletű pszichiáterek és pszichiátriai szakápolók mellett pszichológus, művészetterapeuta, gyógyfoglalkoztató szakember, szociális munkás is helyett kapott, továbbá egyéb szakemberek (pl. gyógypedagógus, mozgás/táncterapeuta) mellett tapasztalati szakértők bevonását is tervezik. 

A nappali kórházban fokozottan támaszkodnak a már általánosan alkalmazott csoportos és verbális terápiák mellett a különböző non-verbális terápiás technikákra (pl. művészetterápia, pszichoedukáció, kognitív tréning, zeneterápia). Munkájuk során figyelembe veszik a major pszichiátriai kórképek aetiológiájára vonatkozó legújabb kutatási eredményeket is, így az új neurokognitív, neurobiológiai és fejlődéstani eredményeket is.

Szakembereknek

Feltöltés alatt…